środa, 19 czerwca 2013

Podróże... te małe i te duże.

Do dzisiejszego postu zainspirowała mnie sobotnia podróż busem do oddalonego o jakieś 25 km od mojej wioseczki miasta. Wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie są tacy bezduszni... Ale do rzeczy. 
Wsiadając do busa (niestety mój przystanek jest któryś już z kolei... ) zobaczyłam, że nawet nie ma opcji na miejsce siedzące. No cóż jest sobota czyli takie sytuacje się zdarzają. W busie panował okropny ścisk i gorąc. Najbardziej wkurzyło mnie to, że gówniarze z gimnazjum siedzieli sobie jak gdyby nigdy nic, a babcie w wieku co najmniej emerytalnym musiały stać i dzielnie walczyć z nagłym hamowaniem kierowcy.
Mimo iż jestem dopiero w 13 tygodniu ciąży, to w tym dniu czułam się okropnie i czułam po chwili jak robi mi się gorąco, pot zaczyna mi lecieć po plecach i zaczyna mi się kręcić w głowie. Najgorsze było to, że od tego hamowania zaczęło mnie strasznie mdlić... Jestem kobietą rozmiaru XL dlatego może jeszcze nie ciążowy, ale brzuszka troszkę mi wydać... A, że miałam bluzeczkę dość luźną postanowiłam przeprowadzić mały eksperyment. Wypięłam brzusio do przodu, zaczęłam go głaskać.... I co... ?   tak... i NIC.... zupełnie. Totalna znieczulica. hehe. 
Wtedy to właśnie zwątpiłam w polską młodzież. 


Nie wyobrażam sobie, tego jak będą wyglądały moje podróże w późniejszych miesiącach ciąży. Nie wyobrażam sobie tego, jak ci starsi ludzie wytrzymują takie podróże.... 
 Kiedy jeszcze nie byłam w ciąży - byłam dumna z siebie kiedy mogłam podnieść swoje szanowne cztery litery z fotela, by ustąpić miejsca. Tak zostałam wychowana. Ale wydaje mi się, że to akurat jest kwestia kultury osobistej i totalnej znieczulicy... 


Jakie to szczęście, że udało mi się zrobić prawo jazdy. Teraz już tylko rozglądam się za jakimś ładnym autkiem :) 


 

2 komentarze:

  1. Kilka razy zdarzyło mi się podróżować autobusem czy pociągiem w zaawansowanej już ciąży i było podobnie, gówniarze z gimnazjum czy liceum siedzieli w najlepsze a ja ledwo stałam z mocno wystającym brzuchem i byłam najbardziej niewidzialną osobą na świecie. Jedna dziewczyna pisząc smsa napisała, że gruba baba wchodzi w nią dupą;/ chciałam już coś powiedzieć ale się powstrzymałam. Miejsce dostałam dopiero jak ktos wysiadł a kobietka stojąca przede mną przypilnowała żebym mogła tam usiąść. Przykre jest to, że to właśnie kobiety po 40 najczęściej się kobietą w ciąży zainteresują a gówniarze czy rośli mężczyźni mają nas gdzieś.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To się nazywa chamstwo... Totalna znieczulica i brak wychowania...

      Usuń