czwartek, 2 lipca 2015

18 MIESIĘCY ZA NAMI - CZYLI MAŁE PODSUMOWANIE.


Dzisiejsze podsumowanie będzie zdecydowanie wyjątkowe, gdyż moja córeczka skończyła dziś półtora roku.  Wciąż nie dociera to mnie jak to możliwe, że czas pędzi jak szalony.... Dopiero co nosiłam tą kruszynkę pod sercem, a teraz to już całkiem duża panienka... Taka mądra, taka kumata, taka inteligentna. Wszystko rozumie, wszystko wie i wszystko chce sama. Jest piękna, urocza i zaskakuje nas każdego dnia... Nasz mały promyczek radości. Jedyny i wyjątkowy.


DANE TECHNICZNE :
 • Basia skończyła 18 miesięcy (02.01.2014- 02.07.2015)
 • Waga : 12,9 kg
 • Długość ciała :  84 cm
 • Pampersy : 4+ (a na noc 5)
 • Ubranka: 92 
 • Długość stopy : 13,9 cm 
 • Ilość ząbków : 16

UMIEJĘTNOŚCI OSTATNIEGO MIESIĄCA :


 1. Basia jest taka rozumna. Odpowiada na pytania i robi dokładnie to, o co ją prosimy... Wie, że jeśli coś jest brudne, to trzeba to zanieś do kosza na pranie. Wie, że śmieci wynosi się do kosza, a butelkę po mleku do zlewu. Wie, że dużo rzeczy ma w domu swoje miejsce i stara sie tego przestrzegać.
 2. Basia mówi coraz więcej i spokojnie można się z nią dogadać. Wkrótce przygotuję osobny post na ten temat i pokażę rozwój mowy naszego brzdąca.
 3. Nasza córa opanowała do perfekcji wychodzenie i schodzenie ze schodów. Już nawet nie chce, żeby trzymać ją za rączkę! Rany...jest taka samodzielna....
 4. Etap buntu nieco się uspokoił. Nie chciałabym zapeszyć, ale ostatnio jest znacznie lepiej. Basia rozumie, że pewnych rzeczy po prostu robić jej nie wolno i stara się to akceptować. Jestem z niej dumna ! 
 5. W tym miesiącu na stałe wyciągnęliśmy szczebelki z jej łóżeczka. W nocy zdarza się, że przyczłapuje do naszego łóżeczka ze swoją podusią i kołderką, ale jest to na tyle urocze i na tyle rzadkie , że wcale nam nie przeszkadza ;-)
 6. W tym miesiącu Basia wykazała się niezwykłą błyskotliwością. Za każdym razem, gdy ja lub Tomek położymy się na wersalce w salonie, to Basia wkłada nam pod głowę poduszkę i przynosi z szafy kocyk, którym nas przykrywa. Wpadła na to zupełnie sama co dodatkowo sprawia, że serce pęka z dumy :) 
 7. Basia ewidentnie potrzebuje bliskości. W ostatnim czasie sama przychodzi, żeby się poprzytulać, co wcześniej rzadko się zdarzało. Dużo częściej sama daje nam całusy. Często cięgnie nas za rękę, aby nam coś pokazać lub zaciągnąć do wspólnej zabawy. 
 8. W tym miesiącu rozpoczęliśmy naukę dobrych nawyków. I tak na przykład przy kichaniu Basia zakrywa rączką buzię, a po jedzeniu kiwa główką na podziękowanie. Każdego wieczoru przed kąpielą sprząta swoje zabawki i wie, że różne rzeczy w domu mają swoje miejsce (buty, kredki, kocyk, zabawki, książeczki itd. ) AKTUALNY PLAN DNIA   

7.30 pobudka 
8.00 śniadanko (mleczko) 
10.30 drugie śniadanie
11.00 drzemka  (około 2,5 h )

Po spaniu - obiadek.   
18.00 podwieczorek
21.00 - 21.30  kąpiel, kolacja (mleczko) i sen


 

A to nasz półtora roczny najpiękniejszy skarb. 
<3

Góralska mama.

12 komentarzy:

 1. Gratuluję, u nas do 18 miesięcy jeszcze prawie cały miesiąc. Gabrysia urodziła się pod koniec stycznia, ale widzę że waga i wzrost podobne co u Twojej Basi. Nasza Gabryśka też zrobiła się całuśna, lecz przede wszystkim zazdrosna. Nikt poza nią nie może obok mnie usiąść ;) Gratuluję ilości zębów, my mamy tylko 10. W jakiej kolejności wychodziły zęby Twojej córce? Bo moja Gabrysia na dole ma jedynki i czwórki.
  Ania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowna dziewczynka. Jest taka śliczna. Jejku, nie mogę się nadziwić, że tak małe dziecko tak wiele już umie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Basia jest śliczna! Gratulujemy osiągnięć! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dobrze, że uczysz Basie dobrych manier, bo niestety większośc znanych mi maluchów jest rozpuszczona , mamy mówią, że "z tego sie wyrosnie" ale to ty Ty masz rację,
  za płotem mam 2 latka, mamusia sie chwali że małe kociaki uciekają od niego, bbcia stwierdza Barus jest niedobry a mamusia się chwali,,no i kopie te koty...zuch :(zreszta mamusie tez kopie i bije po twarzy.... patrze tak na nich i myslę, że to mamusie trzeba chyba wychować najpierw...
  Basieńka sliczna :)
  serdeczności
  leptir
  http://leptir-visanna7.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nasz Kuba teraz kończy 20 miesięcy, także podobny etap. Tak samo mamy 16 ząbków, mierzy 83 cm, ubranka na 86, waga 11kg. :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. cudowne zdjęcia. ona ma takie roześmiane oczy <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna, mądra dziewczynka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Basia to taka mądrala mała <3 Będzie cudowną starszą siostrzyczką :*

  OdpowiedzUsuń
 9. zycze kolejnego pieknego dziecka macie wspaniala corcie

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudna dziewczynka:) Rozczula mnie ta jej samodzielność:) Jeszcze 6 miechów i będziesz mieć w domu dwulatkę! To niesamowite jak czas szybko leci:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudna! I jak duzo juz potrafi :)
  Fajny taki wpis na pamiatke- za jakiś czas zapomniałoby się o szczegółach, a blogspot będzie to miał w pamięci :)

  OdpowiedzUsuń